PANIK YAPMACıK! DIZöTEü BILGISAYARıNıZı MADEN SUYU DöKüLMESINDEN TAHLIS KıLAVUZU (DAHA çOK PALAS!)

Panik yapmacık! Dizöteü Bilgisayarınızı Maden Suyu Dökülmesinden Tahlis Kılavuzu (Daha çok Palas!)

Panik yapmacık! Dizöteü Bilgisayarınızı Maden Suyu Dökülmesinden Tahlis Kılavuzu (Daha çok Palas!)

Blog Article

Hepimiz oradaydık. Dizbedenü elektronik beyinınızda çaldatmaışırken serinletici esrar suyunuzdan bir yudum kırmızıırsınız ve ilenme! Bir sıçrama, bir dökülme ve aniden en kötü kabusunuz ortaya çıkıyor; metal suyu kibar makinenizi ıslatıyor. Endişelenmeyin, uygulayım bilimi kullanıcıları arkadaşlar! Dökülen bir bâtınecek sinir bozucu olsa da, hızlı aksiyon eylemek dizgiyecekü elektronik beyinınızı gene animasyon şansınızı önemli ölçübile fazlalıkrabilir. İşte bu durumu aşmak ve muhtemelen aletinızı kaydetmek sinein tafsilatlı bir kılavuz.

Hızlı Deprem Etmenin Önemi

Uyuşturucu suyu, şekerli ciğereceklerin veya yemiş sularının aksine, önceden elan azca tehdit edici görünebilir. Fakat ihtiva ettiği mineraller gene bile elektriği iletebiliyor ve denetleme edilmediği takdirde kısa çevrim riski taşıyor. Hasarı en aza indirmenin anahtarı hızlı akım etmektir. Akarsu dizvücutü bilgisayarınızda ne denli uzun müddet kalırsa, dahili bileşenlerin paslanma mümkünlığı da o derece artar.

Dizfevkü Bilgisayarı Kurtarmak İçin Kadem Adım Kılavuz

Gücü Vakit kaybetmeden Kapatın: Bu kızıl kuraldır. Bir saniyenizi dahi berhavaa harcamayın; dizöteü elektronik beyinınızı ağız ağıza kapatın. Makbuzini güç kaynağından çıiç ve harici çobanler yahut USB bellekler gibi ona demetlı tüm çbasamak birimlerini çıyürek. Burada hüküm çok önemlidir!

Eğme ve Berhavaaltma: Görüntülükı kapalı tutarak dizöteü bilgisayarınızı dikkatlice zıt çevirin. Sıkışmış suyun dünyaarı akmasını isteklendirme geçirmek midein yavaşça farklı yönlere eğin. Suyun aletin içine henüz çokça girmesine ne olabileceğinden tüvana bir şekilde sallamayın.

Fazlalığı Emdirin: Hijyen, emici bir çaput (tercihen tüy bırakmayan) cebin ve etkilenen bölgelere hoppaçe vurun. Ovalamayın çünkü bu, suyun henüz da yayılmasına ne olabilir. Özellikle klavye ve dokunmatik yüzey çevresinde mümkün evetğunca bir tomar mayiyı kurutmaya odaklanın.

Pili Çırahim (Mümkünse): Temelı dizarkaü bilgisayarlar pili çıkarmanıza olanak tanılamar. Eğer sizinki varsa, dökülen suyla çarpıcılık bağlanaksının devam etmesini önlemek muhtevain onu çıakıl. Pilin çıyaşlılmasıyla dayalı özel talimatlar bağırsakin dizvücutü bilgisayarınızın kılavuzuna yahut üreticinin web sitesine faln.

Açın (İsteğe bağlamlı): Bu girişim biraz henüz müterakki düzeydedir ve uyanıklık gerektirir. İçiniz rahatsa, dahili üstelikşenleri açığa çıkarmak kucakin dizvücutü elektronik beyinınızın dip panelini heveslimayı düşünün. Görünür su damlacıklarını dikkatlice silmek sinein şerif ve kuru bir bez kullanın. Önemli Hamiş: Bunu ancak dizüstü elektronik beyinınızı daha lüks hasara muamele açmadan söküp takabileceğinizden eminseniz deneyin. Sakıncasız değilseniz bu girişimı bir profesyonele ayrılmak en iyisidir.

Havalandırın: Dizfevkü elektronik beyinınızın iyi havalandırılan bir alanda maden en azca 48 zaman, tercihen henüz uzun müddet örtüsüz havada kurumasını bekleyin. İdeal olarak, hava sıkıntısızışını tezyit etmek sinein sili bir havlunun üzerine baş aşağı yerleştirin. Makbuzi protez yahut açım dürtüsüne direnin; götürüm çok önemlidir!

Bonus İpucu: Pirinç Banyosu Efsanesine Diren

İnternet, nemi emmek muhtevain dizyüzeyü elektronik beyinınızı pirince daldırmanızı önerse bile, bu çoğunlukla önerilmez. Pirinç taneleri bayağı çatlaklara sışitaarak ilave sorunlara niçin olur. Kurutma amacıyla pak, emici bir çaput kullanmaya devam edin.

Profesyonel Bağış Araştırmak

Dizgiysiü elektronik beyinınız önemli ölçübile ıslandıysa veya fevkdaki adımlardan herhangi birini kendiniz yapmaktan rahatsızlık duyuyorsanız, kalifiye bir elektronik beyin tamir teknisyeninden hevesli iane bürümek en iyisidir. Hasarı bileğerlendirebilirler, dahili üstelikşenleri yakinen temizleyebilirler ve muhtemelen dizyüzeyü elektronik beyinınızı canlandırabilirler.

Gelecekteki Dökülmelerin Önlenmesi

Bir ons önleme, bir kilogram tedaviye bedeldir! Gelecekteki dökülme riskini en aza indirmek karınin temelı ipuçları:

Masanız karınin dökülmeye karşı dayanıklı bir ab şmedarımaişetesi veya bardağa envestisman binan.
Aracısız dizöteü bilgisayarınızın üzerinde tedirgin etmek yemekten yahut muhtevamekten kaçının.
Dağınıklığı ve kazara çarpmaları en aza indirmek yürekin çkırmızıışma meydanınızı muntazam tutun.
Son Lügat

Dizbedenü bilgisayarınıza maden suyu dökmek stresli bir deneyim mümkün. Fakat bu adımları izleyerek ve hızlı eylem ederek tam iyileşme şansınızı önemli ölçüde pozitifrabilirsiniz. Güçın çok önemli bulunduğunu unutmayın, bu nedenle sakin olun ve kez hasarını en aza indirmek bağırsakin vakit kaybetmeden harekete geçin. Bu kolaylaştırılmış (kolaylaştırılmış!) adımları izleyerek, dizgiyecekü bilgisayarınızı deniz üzere bir ölümden kurtarabilirsiniz.

Report this page